Publiczność zgromadzona w Mediatece KBP na spotkaniu pt. „Z archiwum koszalińskiego rocka”

Spotkanie pt. „Z archiwum koszalińskiego rocka”, było nie lada gratką dla wszystkich fanów rockowych i metalowych brzmień (i nie tylko). Wydarzenie otworzył krótki występ koszalińskiego zespołu Woodland Spirit. Grupa wykonała własne, akustyczne aranżacje utworów brytyjskiego zespołu Anathema, które nagrała na płycie „Tribute to Anathema”.

Częścią główną spotkania były rozmowy z koszalińskimi muzykami, gośćmi Mediateki Koszalińskiej Biblioteki Publicznej byli:

* Jacek Barzycki z zespołu Gdzie Cikwiaty;
* Jacek Czubak, który grał m.in. w zespołach Ten Dollars, Zamach Stanu, Błysk;
* Piotr Berial Kuzioła z zespołów BETRAYER, Slaughter;
* Waldemar Miszczor z grupy Mr. Zoob.

Opowieściami ze swojej barwnej muzycznej przeszłości podzielili się z publicznością:
Danniel Burzyński, Maciej Krzysiek oraz Radosław Czerwiński

Spotkanie prowadził Mariusz Rodziewicz, dziennikarz Głosu Koszalińskiego, portalu gk24.pl, autor bloga GraMuzyka, pomysłodawca i wydawca serii składanek „Z archiwum koszalińskiego rocka”

Po spotkaniu odbyła się mini płytowa giełda, na której można było kupić płyty z rockiem i metalem z Koszalina, a także z niezależnych wytwórni muzycznych z kraju.

Podczas imprezy można było również obejrzeć wystawę z Archiwum Państwowe w Koszalinie, która była prezentowana podczas zeszłorocznej Nocy Archiwów.

Na zdjęciu: Prowadzący spotkanie Mariusz Rodziewicz
Występ zespołu Woodland Spirit
Od lewej: Koszalińscy muzycy - Jacek Czubak, Waldemar Miszczor, Piotr Berial Kuzioła
Publiczność zgromadzona na spotkaniu „Z archiwum koszalińskiego rocka”