Widok na Patryka Różyckiego z widowni.

28 lutego w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Patrykiem Różyckim - artystą wizualnym, pisarzem, twórcą podcastów oraz kuratorem. Wydarzenie było częścią projektu pt. "Sztuka na horyzoncie" realizowanego przez fundację Kultura Sztuka Ludzie, a poprowadził je prezes fundacji - Tomek Paszkowicz.

Podczas spotkania artysta nie tylko przedstawił, ale także dogłębnie opowiedział uczestnikom o swoich obrazach. W jego pracach widać przede wszystkim wątki autobiograficzne, które dają pole do rozważań na temat tego, w jaki sposób pochodzenie i rodzina wpływają na jednostkę i kształtują jej postrzeganie porządku społecznego. Różycki podejmował także tematykę awansu klasowego, wykluczenia ekonomicznego, bliskości, utraty oraz często wypieranych emocji, takich jak wstyd czy lęk.

Artysta mówił również dużo na temat formy i dostępności swoich prac. Zaznaczał, że wierzy w to, że każdy człowiek jest wrażliwy, a sztuka pozwala komunikować się z innymi w szczery i otwarty sposób. Widownia także doceniła szczerość przekazu Patryka w licznych, pozytywnych komentarzach po spotkaniu.

Bardzo dziękujemy fundacji Kultura Sztuka Ludzie za współorganizację wydarzenia, dziękujemy też naszym czytelnikom, którzy z zainteresowaniem uczestniczyli w kolejnym wydarzeniu w KBP! Już teraz zapraszamy Was na kolejne, a informacje o nich znajdziecie na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Patryk Różycki podczas spotkania.
Prowadzący Tomek Paszkowicz podczas zadawania pytania.
Patryk Różycki odpowiada na pytanie prowadzącego.
Patryk Różycki opowiada o swoim obrazie.