14 maja, w ramach Tygodnia Bibliotek 2024, w KBP odbyło się spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą - najpopularniejszą autorką powieści kryminalnych w Polsce.

Podczas spotkania autorka opowiadała przede wszystkim o swojej najnowszej książce bazującej na postaci znanego kołobrzeskiego mordercy. Zarówno prowadząca, Aleksandra Barcikowska, jak i publiczność, dopytywali również o jej proces pisarski, genezę i rozwój jej bohaterów, a także o dociekliwe badania, dzięki którym autorka zgłębia tematy kryminalne. W odpowiedzi Bonda wspomniała, że przed rozpoczęciem kariery pisarskiej była reporterką i relacjonowała procesy sądowe, co wyraźnie odcisnęło piętno na jej twórczości. Jej znakiem rozpoznawczym jest dogłębny research. Przed sięgnięciem po pióro studiuje akta sądowe, przeprowadza wywiady i zgłębia tajniki śledztw, co stanowi solidną podstawę dla fabuł jej książek.

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania czytelnicy mieli okazję zrobić sobie zdjęcie z pisarką, osobiście zadać dodatkowe pytania oraz zdobyć dedykacje w swoich egzemplarzach książek.

W KBP pojawiło się wczoraj ponad 150 fanów autorki, co jak zwykle ogromnie nas cieszy! Dziękujemy Wam za liczne przybycie i mamy nadzieję, że to spotkanie pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników!

 

 

GALERIA
img5374
img5374
img5385
img5385
img5521
img5521