Warsztaty teatralne dla seniorów z Polanowa poprowadziła w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej, w dniu 24 września 2019 r. Maria Dąbrowska, aktorka Teatru Współczesnego w Szczecinie. Działania te były związane w z realizację przez Książnicę Pomorską w Szczecinie projektu pt. „Teatralne podróże po literaturze”. Projekt ten ma na celu dotarcie do mieszkańców mniejszych miast Pomorza Zachodniego i zapoznanie ich z literaturą, słowem pisanym i czytanym za pomocą innej drogi niż czytanie książek. Warsztaty te zrealizowane zostały na styku literatura – teatr. Aktorka rekomendowała książkę Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych” i jej ekranizację „Pokot” Agnieszki Holland.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków finansowych otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Seniorzy z Biblioteki Publicznej Miast i Gminy w Polanowie wraz z opiekunami i prowadzącą warsztaty Marią Dąbrowską siedzą przy stołach
Uczestnicy warsztatów teatralnych podczas ćwiczeń
Uczestnicy warsztatów teatralnych odgrywają scenkę z przesłuchania