15 maja 2024r. w Galerii Region KBP odbył się wernisaż prac pt. "Fuzja Sztuki" organizowany przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Koszalinie - Warsztat terapii zajęciowej nr 1. Wystawa składa się z prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne intelektualnie, które tworzą podczas zajęć arte- i ergo- terapii w poszczególnych pracowniach.

Podczas wydarzenia głos zabrali Zastępca Dyrektora KBP Beata Sawa-Jovanoska, Zastępca Prezydenta Miasta ds. Społecznych Sebastian Tałaj, Joanna Zduńska z WTZ nr 1 oraz Izabela Stec, Przewodnicząca Zarządu PSONI Koła w Koszalinie. Wyrazili swoje uznanie dla doskonałych dzieł artystycznych, chwaląc artystki i artystów za ich kreatywną pracę.

„Fuzja Sztuki” to sztuka łączenia, połączenie, integracja, fuzja obrazów. To łączenie wielu obiektów w całość, w tym wypadku połączenie różnych metod wyrazu artystycznego. Podczas tworzenia prac wykorzystane zostało wikliniarstwo, ceramika, makrama oraz malarstwo, które uległy fuzji w zharmonizowane obiekty artystyczne tworzące przestrzenną instalację.

Wystawę będzie można oglądać w Galerii Region do 7 czerwca.