Pracownicy Koszalińskiej Biblioteki Publicznej podczas Włoskiej Nocy w Bibliotece

X Noc w Bibliotece już za nami. W tym roku, w dniu 26 kwietnia, w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej przenieśliśmy się do gorącej Italii. Najaktywniejsi dorośli czytelnicy zostali docenieni i nagrodzeni książkami przez Bartka Kieżuna - Krakowskiego Makaroniarza, blogera kulinarnego magazynu KUKBUK. Pisarz zabrał wszystkich chętnych w podróż po włoskich trattoriach. Nagrodzeni zostali także najaktywniejsi Czytelnicy Dziecięcy. Aktorzy ze  Studia Artystycznego im. Ziembińskich przygotowali dla nich niesamowite przyjęcie. Wszyscy miłośnicy festiwalu w San Remo, uczestniczyli w koncercie Włocha Thomasa Grotto.

Galeria REGION zamieniła się we włoską kawiarenkę, gdzie królowała kawa od Szprycha Cafe i słodkości ze Starej Pączkarni, zaś wystawa poświęcona postaci Pinokia Carlo Collodi dopełniała całości. Wydarzenie obfitowało w wiele atrakcji: można było zagrać w grę gladiatorów, przeciągnąć sznur przez usta prawdy, zostawić swoje miłosne wyznanie pod balkonem Julietty, wykonać wenecką maskę, obejrzeć wystawę prac Wala Jarosza pt. „Pastele z Sycylii”, odwiedzić drewutnię Geppetta, atelier Leonarda da Vinci, skryptorium mnichów czy salon mody. Dodatkową atrakcją były warsztaty garncarstwa przeprowadzone przez rzemieślników z Warsztatu Terapii Zajęciowej nr 1 w Koszalinie. W podróż po Półwyspie Apenińskim zabierał wszystkich miłośników Italii naukowy duet prof. Ettore Deodato i dr Iwony Deodato. Wielkim powodzeniem cieszyło się koło fortuny o tematyce włoskiej. Odbył się także gitarowy recital klasycznej muzyki włoskiej w wykonaniu uczniów z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie. Udział w szermierczych starciach przygotowanych przez Koszalińską Kampanię Rycerską dorosłych i dzieci-jako gladiatorów był kolejnym gwoździem programu. Na placu przed biblioteką królowały też  food trucki oraz Alpaki Terapeuciaki. Można było także zakupić zdobione we włoskim stylu ciasteczka od Cookie Art. Włoska Noc w Bibliotece zakończyła się fantastycznym pokazem ogniowym. Dziękujemy wolontariuszom z Państwowego Zespołu Szkół Plastycznych w Koszalinie, wszystkim osobom zaangażowanym oraz naszemu sponsorowi MEC w Koszalinie i już teraz zapraszamy za rok.

GALERIA
Uczestnicy nocy przy kole fortuny... pytania dotyczą oczywiście wszystkiego tego, co włoskie Uczestnicy nocy podczas wspólnego tworzenia olbrzymiej pizzy Widok na czytelnię podczas trwania Włoskiej Nocy w Bibliotece Chętni uczestnicy nocy podczas gry gladiatorów Spotkanie podczas Włoskiej Nocy w Bibliotece. Od lewej: Bartek Kieżun - Krakowskim Makaroniarzem, prowadzący spotkanie red. Piotr Pawłowski Zdjęcie z Mona Lisą Uczestnicy warsztatów o modzie podczas Włoskiej Nocy w Bibliotece Uczestnicy warsztatów o modzie podczas Włoskiej Nocy w Bibliotece wraz z opiekunami Publiczność zgromadzona na rozdaniu nagród dla najaktywniejszych Czytelników Dziecięcych Wkładanie do pieca prowizorycznej pizzy Trzy dziewczynki siedzą przy stole i wykonują weneckie maski Wystawa poświęcona Carlo Collodi i jego książce "Pinokio" Uczestnicy nocy zgromadzeni pod miłosnym balkonem Julietty. W głębi na kolumnie widać miłosne wyznania Dwie uczestniczki na pierwszym planie i jeden uczestnik projektują włoskie stroje Święto Czytelnika Dziecięcego w czasie trwania Włoskiej Nocy w Bibliotece Alpaki Terapeuciaki w towarzystwie najmłodszych podczas Włoskiej Nocy w Bibliotece Thomas Grotto podczas koncertu w czasie trwania Włoskiej Nocy w Bibliotece Uczniowie z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie wraz z opiekunami podczas gitarowego recitalu klasycznej muzyki włoskiej Przeciąganie liny przez usta prawdy podczas Włoskiej Nocy w Bibliotece Wykonywanie masek weneckich podczas Włoskiej Nocy w Bibliotece Warsztaty garncarstwa przeprowadzone przez rzemieślników z Warsztatu Terapii Zajęciowej nr 1 w Koszalinie Drewutnia Gepetta. Uczestnicy wykonują postacie pajacyka Pinokia Najmłodszy uczestnik podczas przeciągania liny przez usta prawdy podczas trwania Włoskiej Nocy w Bibliotece Wystawa prac Wala Jarosza pt. „Pastele z Sycylii” Aktorzy  ze  Studia Artystycznego im. Ziembińskich podczas Święta Czytelnika Dziecięcego Pracownica KBP przebrana we włoski strój karnawałowy siedzi na sofie wraz z trzema uczestnikami Włoskiej Nocy w Bibliotece Ekspozycja zawierająca książki prezentujące włoską kuchnię Pokaz ogniowy na placu przed biblioteką na zakończenie Włoskiej Nocy w Bibliotece