P.o. dyrektora Koszalińskiej Biblioteki Publicznej Beata Sawa-Jovanoska wita uczestników wykładu

Rok 2018 jest Rokiem Ireny Sendlerowej - zdecydował Sejm, oddając w ten sposób „hołd Tej, która z największym poświęceniem działała na rzecz ratowania drugiego człowieka”. W związku z tym 22 marca 2018 r. w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej sekretarz naukowy Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, Cecylia Judek zaprezentowała wykład pt. „Irena Sendlerowa – Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata”. Ta niezwykła Polka zaangażowała się w działalność konspiracyjną w czasie okupacji, dzięki czemu ocaliła z warszawskiego getta ok. 2,5 tys. żydowskich dzieci. Zawsze powtarzała, że nie dokonała tego sama oraz że liczba uratowanych była za mała. Swoim życiem zasłużyła na zachowanie o niej pamięci przez kolejne pokolenia.

Sekretarz naukowy Książnicy Pomorskiej w Szczecinie dziękuje byłemu dyrektorowi KBP, Andrzejowi Ziemińskiemu za pracę na rzecz upowszechniania czytelnictwa oraz życzy wszystkiego dobrego na zasłużonej emeryturze
Publiczność zgromadzona na wykładzie „Irena Sendlerowa – Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata”