XI powiatowa dziecięca sesja naukowa za nami

W Koszalińskiej Bibliotece Publicznej, 2 kwietnia 2014 o godz. 10.00 odbyła się już XI powiatowa dziecięca sesja naukowa pt. „Znacie, to posłuchajcie – życie i twórczość Janiny Porazińskiej". Sesja organizowana jest co roku dla uczczenia Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci obchodzonego od 1967 r. w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena, jednego z najsłynniejszych bajkopisarzy. Jest jednocześnie podsumowaniem powiatowego konkursu plastycznego „Ilustrujemy utwory Janiny Porazińskiej", na który nadesłano 251 prac z Koszalina i powiatu koszalińskiego. Najwięcej z Sianowa i okolic aż 67! Ponadto z Nacławia, Sarbinowa, Konikowa, Dobrzycy, Tymienia, Świemina, Bonina, Zegrza Pomorskiego i Koszalina, ze Szkoły Podstawowej nr 1, nr 10, nr 14, z „Naszej Szkoły" oraz filii bibliotecznych nr 3 i 11 Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.W czasie tej imprezy mali profesorowie przedstawili referaty zgromadzonej publiczności dziecięcej. W tym roku wysłuchano wykładów o tajemniczo i całkiem zwyczajnie brzmiących tytułach:„O kozie, co umiaru nie miała w kłamstwie", „O nieprzewidzianych skutkach kichania", „Biografia niezwykła Janiny Porazińskiej", „Srebrna kaletka", „Bajki". Konferencję z wdziękiem poprowadziła pani rektor Uniwersytetu Latającego Martyna Kaczmarek z Mielna, a wystąpili :prof. Życiowych dróg – Weronika Olesiak z Rosnowa, prof. Magii stosowanej – Patrycja Sawicka ze Świemina, prof. Zoologii leśnej – Martyna Cyngiel ze Świeszyna, prof. Mijania się z prawdą – Daria Szatkowska ze Świeszyna, prof. Garncarstwa bajecznego – Jędrzej Markowski i na deser profesorowie Rzemiosła obuwniczego z Przedszkola „Motylek" z Lublina. Sesję uświetniła swą obecnością Joanna Olech – bardzo znana pisarka książek dla dzieci. Impreza udała się nadzwyczajnie. Wszystkim zwycięzcom i profesorom gratulujemy i dziękujemy.

Oto kilka zdjęć do obejrzenia...

XI powiatowa dziecięca sesja naukowa za nami