Plakat promujący projekt „Mała książka – wielki człowiek”. Jest naspis z Ksiażką na start na różowym tle, grafika w formie otwartej księgi w kolorze niebieskim, a na niej żaglówka. Na tle niebieskiej wody widoczne trzy niebieskie delfiny

Drogi Rodzicu,

przyjdź z dzieckiem do jednej filii Koszalińskiej Biblioteki Publicznej i odbierz, w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”, Wyprawkę Czytelniczą dla swojego dziecka!

Akcja obejmuje dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat, urodzone w latach 2013-2016). Mali czytelnicy (zarówno obecni, jak i przyszli) dostaną Wyprawki, w której znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do swoich potrzeb i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu, zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny!

W akcji biorą udział następujące filie Koszalińskiej Biblioteki Publicznej:

Filia nr 1, ul. Wenedów 24b/8, tel. 94 348 15 73
Filia nr 3, ul. Młyńska 12, tel. 94 348 15 75
Filia nr 4, ul. F. Ruszczyca 14, tel. 94 348 15 71
Filia nr 6, ul. ul. J. Lelewela 7, tel. 94 348 15 77
Filia nr 9, ul. A. Struga 5, tel. 94 348 15 81
Filia nr 11, ul. M. Wańkowicza 82, tel. 94 348 15 84
Filia nr 12, ul. Spokojna 48, tel. 94 348 15 85
Filia nr 15, ul. H. Sucharskiego 5, tel. 94 348 15 86

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” realizowana jest przez Instytut Książki. Już od września 2019 Wyprawki Czytelnicze, na dobry czytelniczy start dla najmłodszych miłośników książek i ich rodziców, czekać będą w ponad 5200 bibliotekach w całej Polsce.