Młodzi profesorowie podczas powiatowej dziecięcej sesji naukowej „Wandalia Chotomistyczne, czyli o Wandzie Chotomskiej”

W dniu 2 kwietnia, w ramach „Uniwersytetu Latającego”, odbyła się XVI powiatowa dziecięca sesja naukowa zatytułowana „Wandalia Chotomistyczne, czyli o Wandzie Chotomskiej”.

Młodzi profesorowie zaprezentowali siedem referatów na temat bogatej twórczości autorki ponad dwustu książek, tysięcy wierszy, setek piosenek, sztuk teatralnych, kabaretów i słuchowisk dla dzieci, gdyż nigdy nie zdecydowała się pisać dla dorosłych. Oto ich tytuły i prelegenci:
1. Prof. Poszukiwań biograficznych - Aleksandra Zwolak z Kl. V B Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach i Filii Bibliotecznej „Portret Wandy Chotomskiej, czyli biografia”
2. Prof. Teatru dziecięcego Maja Zaorska, z Kl. V B Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach i Filii Bibliotecznej „Łe jery! Wanda Chotomska”
3. Prof. Skocznego kabaretu – Aleksandra Andrzejczyk z kl.VI Szkoły Podstawowej i Filii bibliotecznej w Węgorzewie „Kabaret na kółkach – Chotomska i spółka”
4. Prof. Lalkarstwa dziecięcego – Zofia Owczarek z kl. VI Szkoły Podstawowej w Mielnie i Biblioteki Publicznej Gminy Mielno „Jacek i Agatka, czyli Tysiąc i jedna dobranocka”.
5. Prof. Prozy dziecięcej - Zofia Borowska, z kl.V B Szkoły Podstawowej w Bobolicach „Pięciopsiaczki i inne opowieści prozą”
6. Prof. Historii legendarnej – Zofia Kudłaczek, z kl.V B Szkoły Podstawowej w Bobolicach „Legendarnie dobre Legendy Wandy Chotomskiej”
7. prof. Poezji najlepszej – Mateusz Żuk, z kl.V B Szkoły Podstawowej w Bobolicach „Pani Poezja, czyli o rymach Wandy Chotomskiej”
Dzisiejsza sesja była też finałem powiatowego konkursu plastycznego pod hasłem „Ilustrujemy utwory Wandy Chotomskiej”. Na konkurs wpłynęły 474 prace plastyczne wykonane różną techniką.
Z bibliotek i przedszkoli gminnych powiatu koszalińskiego wpłynęło ogółem 230 prac.
Z Koszalina wpłynęły ogółem 244 prace. Nagrody książkowe zdobyło 80 uczestników.

Dziękujemy!

Małgorzata Zychowicz wita uczestników powiatowej dziecięcej sesja naukowa „Wandalia Chotomistyczne, czyli o Wandzie Chotomskiej”  . Przed nią, na pierwszym planie zgromadzona publiczność. Dyrektor KBP, Dariusz Pawlikowski wita uczestników powiatowej dziecięcej sesji naukowej „Wandalia Chotomistyczne, czyli o Wandzie Chotomskiej”. Przy stole siedzą trzy profesorki. Publiczność zgromadzona na powiatowej dziecięcej sesji naukowej „Wandalia Chotomistyczne, czyli o Wandzie Chotomskiej”. Przed nimi przy stole siedzą profesorowie. Jeden profesor stoi przy mównicy. Publiczność zgromadzona na powiatowej dziecięcej sesji naukowej „Wandalia Chotomistyczne, czyli o Wandzie Chotomskiej”. Przed nimi przy stole siedzą profesorowie. Jeden profesor stoi przy mównicy. Publiczność zgromadzona na powiatowej dziecięcej sesji naukowej „Wandalia Chotomistyczne, czyli o Wandzie Chotomskiej”. Z-ca dyrektora KBP Beata Sawa-Jovanoska wita uczestników  powiatowej dziecięcej sesja naukowa „Wandalia Chotomistyczne, czyli o Wandzie Chotomskiej” Nagrodzony w konkursie „Ilustrujemy utwory Wandy Chotomskiej” wraz z dyrektorem KBP Dariuszem Pawlikowskim. Nagrodzona w konkursie „Ilustrujemy utwory Wandy Chotomskiej” wraz z dyrektorem KBP Dariuszem Pawlikowskim. Nagrodzona w konkursie „Ilustrujemy utwory Wandy Chotomskiej” wraz z dyrektorem KBP Dariuszem Pawlikowskim. Nagrodzona w konkursie „Ilustrujemy utwory Wandy Chotomskiej” wraz z dyrektorem KBP Dariuszem Pawlikowskim. Oglądający wystawę pokonkursową „Ilustrujemy utwory Wandy Chotomskiej”w Galerii Region KBP. Oglądający wystawę pokonkursową „Ilustrujemy utwory Wandy Chotomskiej”w Galerii Region KBP.