Marcin Kostrzyński siedzi przy stoliku podczas spotkania w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Z jego prawej strony wyeksponowane są książki o tematyce przyrodniczej. W tle widać prezentację z motywem górskim

Marcin Kostrzyński, wielki miłośnik dzikich zwierząt, autor książki „Gawędy o wilkach i innych zwierzętach”, był gościem Koszalińskiej Biblioteki Publicznej w dniu 25 września 2019 r. Opisywał życie dzikich zwierząt na łonie natury, w ich naturalnym środowisku. Przywoływał historie dzikich zwierząt, bawił, poruszał, zmuszał do refleksji. Opowiadał o tym, w jaki sposób udało mu się sfilmować tak wiele fantastycznych zachowań jego „małych przyjaciół”. Spotkanie było wzbogacone pokazem nagranych przez niego filmów. Mówił o tym, w jaki sposób przygotowuje się do swojej pracy i co robi, by udało mu się nagrać zwierzęta. Sam konstruuje potrzebny mu do tego sprzęt. Jego autorstwa są np. kamery w postaci mechanicznego bobra i wilka. Spotkanie z panem Marcinem zgromadziło na widowni wspaniałą publiczność. Sala była wypełniona po brzegi. Ku naszej wielkiej radości, wzięły w nim udział także dzieci, które nie omieszkały zadać autorowi interesujących pytań.

Dyrektor Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, Dariusz Pawlikowski wita publiczność zgromadzoną podczas spotkania z Marcinem Kostrzyńskim. Po jego prawej stronie stoi autor. Na pierwszym planie widać zgromadzoną publiczność.
Marcin Kostrzyński podczas spotkania w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Na pierwszym planie zgromadzona publiczność.
Publiczność zgromadzona podczas spotkania z Marcinem Kostrzyńskim.
Marcin Kostrzyński prezentuje film, na którym widać "Yeti", autor chciałby w przyszłości uwiecznić go na swoim filmie. Na pierwszym planie widać zgromadzoną publiczność.
Marcin Kostrzyński rozdaje autografy po zakończonym spotkaniu w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.