Marek Bieńczyk gościł w KBP

W Koszalińskiej Bibliotece Publicznej gościł (20 października) Marek Bieńczyk. Autor promował swoją ostatnią książkę pt. „Jabłko Olgi, stopy Dawida".

Marek Bieńczyk to polski pisarz, historyk literatury, eseista, tłumacz z języka francuskiego. Auror takich pozycji, jak: "Szybko i szybciej – eseje o pośpiechu w kulturze", „Czarny człowiek. Krasiński wobec śmierci", „Melancholia. O tych co nigdy nie odnajdą straty ", „Przeźroczystość" oraz - nominowanej do Nagrody Literackiej Nike 2003- książki pt. „Oczy Dürera. O melancholii romantycznej". W roku 2012 został laureatem Nagrody Literackiej Nike za zbiór esejów  "Książka twarzy".

Podczas spotkania można było nabyć „Jabłko Olgi , stopy Dawida" z dedykacją autora.

Zapraszamy do galerii zdjęć!