Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza wystawę zdjęć prof. Wojciecha Nowiaka dostępną w Informatorium w budynku głównym biblioteki od 28 listopada do końca grudnia.

Gdy 14 maja 1948 roku zgodnie z Decyzją Społeczności Międzynarodowej Ben Gurion ogłaszał powstanie państwa Izrael, mógł to być szczęśliwy i znamienny dzień zarówno dla mieszkańców Izraela jak i Palestyny. Niestety tak się nie stało, ostatnie 70 lat dla Izraela to okres nieustannych wojen i konfliktów, a także prób pokojowego ułożenia relacji z sąsiadami. Od pewnego czasu jest to okres związany z próbami powrotu do koncepcji z roku 1948 i powstania obok Izraela Państwa Palestyńskiego. Bliskiego sąsiada chcącego żyć w pokoju i harmonii i istniejącym już od 70 lat państwem Izrael, będącym pełnoprawnym członkiem wspólnoty międzynarodowej.

Większość prezentowanych na wystawie zdjęć powstała w roku 2018. Zamysłem autora jest pokazanie zwykłych ludzi - chrześcijan, muzułmanów i Żydów, żyjących razem w Izraelu i na Zachodnim Brzegu. Wszyscy oni są pokoleniami oczekującymi na trwały pokój”.

Wystawa fotografii prof. Wojciecha Nowiaka pt. 70-lecie powstania Izraela. 1948-2018. W oczekiwaniu na pokój