Od lewej: Piotr Saporowski, Paulina Neumann-Plata, Monika Żemojtel, Małgorzata Bartosik i Bogusława Kałużna

5 maja 2023 r. w szczecińskiej Książnicy Pomorskiej odbyła się inauguracja XX. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Podczas uroczystości wręczono nagrody Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Biblioteką Roku 2022 została Biblioteka Gminy Wałcz. Bibliotekarzem Roku województwa zachodniopomorskiego została Jolanta Miękus z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Goleniowie, która zajęła także II miejsce w edycji konkursu ogólnopolskiego.

Z powiatu koszalińskiego wyróżnienie w konkursie wojewódzkim zdobyła Paulina Neumann-Plata z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Bobolicach.
Warto wspomnieć także, że tegoroczną kandydatką do tej nagrody zgłoszoną przez nasze Koło nr 1 była Marta Tomaszewska, kierowniczka Filii nr 12 KBP, która prężnie współpracuje z Radą Osiedla Morskie.

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich nagrodziło także dwoje naszych członków: Listem gratulacyjnym Piotra Saporowskiego w podziękowaniu za prężne działanie w Kole nr 1 w 2022 r. oraz Honorową Odznaką SBP Bogusławę Kałużną za zaangażowanie w działania Stowarzyszenia, profesjonalizm oraz nieocenioną pomoc fachową kolegom-bibliotekarzom.

Gratulujemy ciężkiej pracy i poświęcenia!

Wręczenie statuetki Biblioteka Roku 2022 dla Biblioteki Publicznej Gminy Wałcz
Paulina Neumann-Plata odbiera wyróżnienie w konkursie na Bibliotekarza Roku 2022
Bogusława Kałużna odbiera Honorową Odznakę SBP
Bogusława Kałużna prezentuje Honorową Odznakę SBP