Nagrody najaktywniejszym siedemdziesięciolatkom wręczał Zarząd Koła SBP: Dorota Łobacz i Anna Kowal oraz pisarka Elżbieta Cherezińska

W tym roku obchodzimy 100-lecie istnienia naszego Stowarzyszenia. W związku z tym, mając na uwadze tak poważny jubileusz, chcieliśmy w 70. rocznicę funkcjonowania Koszalińskiej Biblioteki Publicznej podarować jej nietypowy prezent. Dlatego wybraliśmy 14. najaktywniejszych czytelników biblioteki, którzy w tym roku obchodzą swoje 70. jubileusze oraz wypożyczyli ponad 70 tytułów ze zbiorów KBP. Podczas spotkania autorskiego z Elżbietą Cherezińską otrzymali oni od nas torby upominkowe, w których znalazły się m.in. biblioteczne niespodzianki, dedykowany piernik oraz wykonane przez młodych czytelników z Filii nr 4 kartki, w których widniały poniższe życzenia:

Z okazji urodzin życzymy wszystkim naszym wspaniałym Czytelnikom,
wielu mądrych i ciekawych książek,
fascynujących podróży przez labirynty wyobraźni,
wypraw do niezwykłych światów stworzonych przez autorów,
bogactwa przeżyć i wielu emocji w towarzystwie ulubionych bohaterów literackich
oraz czasu, by nigdy nie zabrakło go na czytanie.