Lidia Treśniowska przy swoim biurku w czytelni czasopism

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że odeszła od nas wieloletnia członkini Koła nr 1. Do Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich dołączyła w 1973 r. zaraz po rozpoczęciu pracy w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koszalinie, w której przepracowała 18 lat. Jak wspominają koleżanki, Lidia Treśniowska była sympatyczną, życzliwą i zawsze uśmiechniętą osobą, a także wielką miłośniczką perfum o zapachu konwalii, co, jak zgodnie powtarzają, było jej znakiem rozpoznawczym. Czytelnicy chwalili ją za wiedzę, poświęcenie dla pracy i uczynność.

Lidia Treśniowska podczas wręczenia nagrody z okazji Dnia Bibliotekarza, 1987 r.