W październiku zeszłego roku złożyliśmy wniosek do Programu Społecznik 2022-2024 i 11.01.2023 otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość o przyznaniu naszemu Kołu nr 1 grantu na kwotę 5.000 zł. Dzięki pieniądzom ze Społecznika będziemy mogli zrealizować projekt "Bądź EKO z biblioteką", który zakłada zorganizowanie w okresie maj-czerwiec stoiska Mobilnej biblioteki udostępniającej zbiory o tematyce proekologicznej. Wydarzenie to będzie towarzyszyło imprezom typu piknik rodzinny, festyn okolicznościowy, itp. organizowanym przez naszych partnerów.

Mamy już przetarte szlaki, ponieważ w zeszłym roku zorganizowaliśmy we współpracy z radami osiedli i Koszalińską Biblioteką Publiczną cztery edycje Mobilnej biblioteki i cieszymy się, że wy - członkowie Koła nr 1 zaangażowaliście się w ich przeprowadzenie. W tym roku nadal chcemy integrować się z mieszkańcami naszego miasta i zaznaczać obecność biblioteki i książki w ich życiu. Z pieniędzy z grantu planujemy również zakup odpowiedniego sprzętu do organizacji mobilnego stoiska, a także materiałów promocyjnych.

7 lutego 2023 r. przedstawiciele Zarządu Oddziału w Koszalinie podpisali umowę do projektu, który realizowany będzie przez nasze Koło nr 1.

Projekt zostanie sfinansowany ze środków programu "Społecznik" zainicjowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Podpisanie umowy do programu "Społecznik"