Pracownicy KBP i członkowie Koła nr 1 SBP

Sobota 11 czerwca była dniem pracowitym dla członków Koła nr 1, ponieważ wzięliśmy udział w zorganizowanej wspólnie z KBP "Mobilnej bibliotece". Na zaproszenie Rady Osiedla Unii Europejskiej spakowaliśmy meble, sprzęt komputerowy, a przede wszystkim ponad 300 książek i audiobooków i pojechaliśmy na festyn. Pogoda była bardzo sprzyjająca, więc z werwą zabraliśmy się za rozstawianie naszej mobilnej wypożyczalni. Zainteresowanie naszą biblioteką było duże i pozyskaliśmy kilku nowych członków naszej bibliotecznej społeczności, a także wypożyczyliśmy kilkadziesiąt książek. Mobilna biblioteka była również okazją, aby swoje umiejętności pisarskie zaprezentowały bibliotekarki - Sylwia Waszewska i Marta Matulewicz rozmawiały z czytelnikami nie tylko o swoich książkach. Nasza akcja była również okazją, aby wesprzeć inicjatywę radnych osiedlowych i zbierać podpisy mieszkańców pod petycją utworzenia biblioteki w tym rejonie miasta.

Pakowanie i rozpakowywanie - mamy to opanowane
Robert pomagał nam spakować wszystkie rzeczy do samochodu
Stoisko mobilnej biblioteki
Autorki-bibliotekarki: od lewej Marta Matulewicz i Sylwia Waszewska