Teresa Wojtych podczas pochodu Pierwszomajowego

Z przykrością przyjęliśmy wiadomość o odejściu naszej koleżanki i długoletniej członkini Koła nr 1. Teresa Wojtych pracę w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej rozpoczęła w 1959 r. i tutaj systematycznie doskonaliła swoje umiejętności i zdobywała kwalifikacje. Od zawsze związana była z Działem Opracowania Zbiorów, którego również po kilku latach została kierowniczką. Była osobą zawsze uśmiechniętą i otwartą, a krocząc korytarzami biblioteki, dzięki stukotowi wysokich obcasów, również rozpoznawaną i ciepło witaną. Była społeczniczką, która angażowała się w wiele przedsięwzięć. W szeregi Koła nr 1 wstąpiła w 1960 r. i była SBPowiczką aż do przejścia na emeryturę ponad czterdzieści lat później.

Teresa Wojtych w swoim pokoju w murach nowootwartej WiMBP przy ul. Kościuszki 24